Wybierasz się na porodówkę? Zaglądamy do KCO

Wybierasz się na porodówkę? Zaglądamy do KCO

Autor: miskuleczka , poniedziałek, 12 grudzień 2022 09:45

Czy można zobaczyć porodówkę, jak tam jest? Tak, znowu na szczęście można zobaczyć wcześniej to ważne miejsce, tę przestrzeń, w której po przekroczeniu progu, często szybciej bije serce. To ważne, bo przecież poznanie miejsca, w którym na świat ma przyjść na świat Twój maluszek, pozwoli Ci poczuć się bezpieczniej. Teraz zapraszamy Cię do przeczytania artykułu, ale oczywiście to od Ciebie zależy, czy to Ci wystarczy, czy zwyczajnie pojedziesz i przejdziesz się po oddziale na ile to będzie możliwe.

Oddział Ginekologiczno-Położniczy Katowickiego Centrum Onkologii to miejsce, w którym uzyskasz całodobową opiekę doświadczonych lekarzy oraz kompetentnych położnych, nazywanych czasem nawet Aniołami. Niedawno na Facebooku pojawił się komentarz Ani Piechulskiej o położnej Ani Kwiecień-Merta:

„to przecudowna osoba i nieocenione wsparcie w tych ciężkich chwilach. Dzięki niej wszystko poszło gładko i sprawnie. Kiedy brakowało sił, aby złapać oddech, podała mi wodę, związała włosy, żeby mi było chłodniej, podłożyła poduszkę pod głowę i głaskała po ręce... Rodziłam, gdy szalał covid i niestety nikogo ze mną być nie mogło. Była Ania. Nikt więcej nie był potrzebny. Wspaniała osoba”.

O innych położnych również znajdziecie w sieci wiele dobrych słów, zarówno o położnej Gosi Świętek, Justynie Kulanty z porodówki, czy Ani Stasik z oddziału neonatologicznego.

Zastanawiasz się, jak wygląda Blok Porodowy?

Na Bloku Porodowym w KCO są kolory, cudowne zapachy, czyli aromaterapia, słychać czasem piękną muzykę niczym w SPA, choć to porodówka. Są tam trzy pojedyncze sale porodowe w kolorze zielonym, malinowym i pomarańczowym.

Kolory potrafią sprawić, że czujemy się komfortowo lub nie, że dodają nam siły, dobrej energii i to jest piękne, że tu są różne te kolory.

Dla przykładu kolor pomarańczowy odzwierciedla emocje i ciepło, wiąże się z transformacją. I wygląda na to, że kolor logo Misia nie jest przypadkowy, choć wtedy tego chyba nie wiedzieliśmy.

sala porodowa KCO

W każdej sali jest coś, co ma zapewnić Ci komfort i wygodę podczas porodu i zapewnić optymalne warunki. Do Twojej dyspozycji są rozkładane łóżka, przystosowane do porodu w pozycjach wertykalnych. Będziesz też mogła skorzystać z worków sako, piłek gimnastycznych, które pomagają w czasie porodu łagodzić ból poprzez delikatne kołysanie.

Jest także wanna, czyli możliwość porodu do wody pod okiem położnej z odpowiednimi kwalifikacjami. Położna Ania Kwiecień-Merta nie tylko ma uprawnienia, ale uwielbia towarzyszyć Mamom podczas porodu do wody. Jeśli lubisz wodę, wiesz, że Cię odpręża, śmiało możesz skorzystać z tej opcji i wpływać na łagodzenie odczuwania bólu porodowego.

Warto zobaczyć porodówkę, to tylko jedno, ale jakże ważne zadanie przed porodem. Może pomóc poczuć Ci się bezpieczniej, bardziej komfortowo. Dziś nie ma rejonizacji, możesz rodzić tam gdzie chcesz. Możesz zatem wybrać opisywane przez nas miejsce, dziś Katowickie Centrum Onkologii, a dawniej Szpital im. St. Leszczyńskiego. Ważne, byś podczas wyboru szpitala zwróciła uwagę na jego stopień referencyjności, który ma znaczenie w odniesieniu do tygodnia ciąży i jej przebiegu.

Jeśli zechcesz wybrać się na blok porodowy, oswoić trochę to miejsce, wystarczy, że pół godziny przed przyjazdem zadzwonisz i dopytasz o możliwość zobaczenia porodówki. Położne chętnie udzielą informacji, bo doskonale rozumieją Twoją ciekawość i emocje pojawiające się bliżej terminu.

sala porodowa KCO zielona

Tymczasem po porodzie podziel się z nami swoją historią porodową - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dowiedz się więcej o Oddziale tutaj.

 
\