Świadomy rodzic - bezpieczne dziecko

Świadomy rodzic - bezpieczne dziecko

wtorek, 31 marzec 2015 22:51

Sobota 21 marca –Szkoła Rodzenia Miś Kuleczka i Szpital im. St. Leszczyńskiego w Katowicach wspólnie zorganizowali bezpłatne spotkanie dla kobiet w ciąży i rodziców małych dzieci.

TO CO BYŁO

Jak przygotować się do porodu?

O niepokojach, sposobach radzenia sobie z bólem, o magii porodów w wodzie opowiadała Magister Położnictwa - Anna Kwiecień-Merta. Poruszyła istotny temat- wpływu przygotowania kobiety rodzącej na jej poczucie bezpieczeństwa i spokoju kiedy proród się rozpocznie. Przedstawiła możliwości jakimi dysponuje Szpital w łagodzeniu bólu prodowym, ale też wskazała na techniki jakimi przyszła Mama może siebie wspomóc.

Co zrobić by karmienie piersią się udało?

Certyfikowany Doradca Laktacyjny- Anna Stasik omówiła niedoceniane bariery utrudniające sukces karmienia piersią. Wskazała na możliwości drzemiące w matkach i ojcach. Uczestnicy zostali pozbawieni wątpliwości co do niezwykłego wpływu Ojca na sukces laktacyjny i zmotywowani do wspólnej pracy w tym obszarze. A jakim szczęściem jest zaangażowany Tata? Bezcennym!

Dla kogo szkoła rodzenia?

Dla tych, którzy chcą też samodzielnie poradzić sobie z opieką nad maluszkiem. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się co wyróżnia szkołę rodzenia Miś Kuleczka- niepowtarzalny i przyjazny klimat spotkań, prowadzenie spotkań przez ludzi z pasją, praktyczne przygotowanie uczestników do pielęgnacji noworodka. Dreszczyk emocji poczuli Ci, którzy wzięli na ręce symulatora niemowlęcia. Wartość szkoły potwierdzili Absolwenci Szkoły rodzenia Miś Kuleczka, którym dziękujemy za przybycie i te ciepłe słowa.

Jak właściwie reagować na „niewłaściwe” zachowania dziecka?

To pytanie zadaje sobie niemal każdy rodzic kochający swoje dziecko. W obawie, by go nie skrzywdzić, a dobrze wychować. O rozbieżności między dobrą intencją, a efektem wychowywania i o przyczynach utrudniających bycie takim rodzicem jakim się chce mówiła Wioletta Przenniak-Cołta- Certyfikowany Coach przez ICF /ACC/

Jak wybrać dobrze wózek?

Kiedy mamy zamiar kupić wózek wcale nie jest to takie proste jak się wydaje. O tym na co zwrócić uwagę by odpowiednio wózek pasował do naszego stylu życia opowiadał Adam Płotkowski ze sklepu Viki Wszystko dla dziecka. Dla wielu rodziców wybór będzie teraz prostszy.

Czym gasić pragnienie?

W ciąży i po ciąży najlepiej spisuje się woda. Podczas spotkania o pragnienie naszych Uczestników zadbała woda źródlana MAMA i JA, za co bardzo dziękujemy.

 

Co nieco o KONKURSIE

Mężczyźni i tylko jedna kobieta dzielnie walczyli o fotelik samochodowy ufundowany przez firmę TAKOUstanowiono rekord 17 sekund złożenia wózka, tak by zmieścił się do bagażnika.

Oj działo się!

Nagrodę GŁÓWNĄ FOTELIK SAMOCHODOWY wygrał Pan Jakub Wójciak, któremu serdecznie GRATULUJEMY!

 

 

Nagrodzono jeszcze 7 kolejnych osób i wśród nagród znalazła się sesja w Studio Smeggi, pieluszki wielorazowe BOBOLIDER, kosmetyki firmy A-DERMA i misiowe maskotki.

Dziękujemy wszystkim Partnerom i naszym Sympatykom, którzy przyczynili się do sukcesu tego wydarzenia i licznej frekwencji. W szczególności Szpitalowi im. St. Leszczyńskiego w Katowicach, IKEA Katowice, a także za fotoreportaż Studio Smeggi.

Zespół Miś Kuleczka

 
\