Śniadanie na trawie zakończone sukcesem

Śniadanie na trawie zakończone sukcesem

środa, 26 wrzesień 2018 19:01

Podtrzymując naszą coroczną tradycję, również w tym roku uczestniczyliśmy w Śniadaniu na trawie! W wakacje mogliście nas spotkać w chorzowskim Rosarium, posłuchać ciekawych wykładów, wziąć udział w konkursach oraz zadawać nurtujące pytania na tematy ciążowe.

Położne ze szkoły rodzenia Miś Kuleczka przygotowały wykłady dotyczące oksytocyny (nie było Cię? Przeczytaj artykuł!) oraz bólu porodowego. Przyszłe mamy mogły do woli zadawać pytania i bez obaw zgłębiać tajniki porodu.

Dietetyk kliniczny, Ewelina Ozimek, opowiedziała o mitach żywieniowych w ciąży. Dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu rozwiała liczne wątpliwości matek oraz udzieliła wskazówek dotyczących diety w tym wyjątkowym okresie.

Na spotkania zawitała Wioletta Przenniak-Cołta, akredytowany przez ICF coach rodzicielski, autorka portalu Ludzki Rodzic. Poruszyła ona temat adaptacji przedszkolaka. Wspólnie z rodzicami wypracowała sposoby na przejście przez ten trudny dla niego etap. Podkreślała również, jak ważne jest bycie obecnym w życiu dziecka, gdy idzie do przedszkola – zarówno emocjonalnie, jak i fizycznie.

Była z nami także wrażliwa i niesamowicie utalentowana fotografka, Asia Sobczak! To dzięki niej każdy rodzic mógł uczestniczyć w profesjonalnej sesji zdjęciowej. Asia, super zdjęcia przepięknych mam!

Marta Magda

Czym byłyby nasze spotkania bez konkursów z nagrodami?

Dziękujemy firmom:

Titot Baby Fashion,

Polski Bank Komórek Macierzystych,

Skarb Matki oraz

producentom kosmetyków Elancyl i Aderme.

I Wam też, drodzy rodzice, dziękujemy za obecność! Bez Was Śniadanie na trawie nie byłoby takie samo!

A wszystkich Was już teraz zapraszamy na przyszłoroczną edycję! Do zobaczenia!

 
\