Świadoma MAMA w Spodku

Świadoma MAMA w Spodku

środa, 06 lipiec 2016 08:03

W czerwcu braliśmy udział w Konferencji Świadoma Mama. Czy takie wydarzenia są potrzebne?

„Dla mnie jako młodej mamy, bardzo budujące są spotkania z innymi mamami, które mają podobne problemy i zmartwienia. Kiedy słyszę że nie tylko ja muszę się zmagać ze zmęczeniem , bezsilnością i słabością , to przestaję czuć się wyobcowana i przestaję mięć wyrzuty sumienia że tylko mi coś nie wychodzi. Dodatkowo z każdego spotkania staram się zapamiętać porady ekspertów i wdrożyć niektóre w życie. Z wczorajszego spotkania zapamiętałam porady dietetyka. Po ważeniu i konsultacji wiem jaka jest moja waga docelowa i już zaplanowałam zdrowsze i częstsze, a mniejsze posiłki;-) Wzmocniła się również moja ocena jako że śpiewanie bardzo dobrze wpływa na dziecko i jest bardzo dobrym sposobem na wyciszenie dziecka przed snem. Ważne były informacje o bezpiecznym przewożeniu dziecka w aucie, choć myślałam że już wszystko wiem, a tu  jednak została odkryta moja luka w wiedzy. Córka Hania też była zadowolona z kącika zabaw i z nowo zawartych znajomości;-) No i oczywiście pamiątkowe zdjęcie- z niecierpliwością czekam na efekty. Mile spędzony czas, w fajnym towarzystwie, z dużą dawką wiedzy przekazanej w przyjemny sposób!” napisała o spotkaniu jedna z Uczestniczek Mama Hani.

Okazja do zdobywania wiedzy, poznawania innych rodziców, do dyskusji o tym co dla nas ważne. Zespół Miś Kuleczka poruszał tematy:

w obszarze trudnych emocji, z jakim musi poradzić sobie mama by móc wspierać swoje dziecko, Coach ACC Wioletta Przenniak-Cołta

karmienia piersią, położna Magdalena Całka – szkoła rodzenia Miś Kuleczka oraz

standardów okołoporodowych, położna Małgorzata Skrzypczak, szkoła rodzenia Miś Kuleczka, Katowickie Centrum Onkologii.

Dziękujemy wszystkim, którzy przybyli na to spotkanie, pozdrawiamy gości i w szczególności nasze misiowe maluszki. Obserwujcie nasze aktualności.

W każdą sobotę czekamy na Was w Parku Śląskim, gdzie o 9.00 gimnastyka i potem wykłady oraz zabiegi terapii Bowena. >>Więcej<<

W wakacje zapraszamy także do szkoły rodzenia 

ZAPRASZAMY!

 
\