Zagadkowy Helmucik w szkole rodzenia

Zagadkowy Helmucik w szkole rodzenia

środa, 28 październik 2015 08:21

Przyciągamy fantastycznych ludzi. Potrafią zbudować niezwykła atmosferę, swobodną i przyjazną sprzyjającą nauce praktycznych umiejętności. Nawet najbardziej nieśmiali szybko zaczynają się czuć fajnie i chcą więcej spotkań.

Dzięki naszym niezwykłym Uczestnikom szkoły rodzenia Miś Kuleczka nasza praca jest cudowna!

W miniony weekend podczas zajęć szkoły rodzenia w Szpitalu St. Leszczyńskiego w Katowicach opiekowaliśmy się Helumcikiem, który szybko zyskał sympatię swoich Opiekunów. Z każdą chwilą robił się coraz bardziej zagadkowy i zadziwiał nas jak szybko uspokajał się w ramionach Andrzeja po czym zasypiał na pół godziny. O co mu chodziło??? Hm już nikt nie był niczego pewien.

Czasem rozpraszał, przeszkadzał, a czasem wzruszał i zachwycał. Szczególnie gdy dawał znać: „jest dobrze, najadłem się, napiłem”. I choć bywało z nim trudno wszyscy jednogłośnie stwierdzili „warto było, super że był z nami podczas spotkań”.

Po takich doświadczeniach można całkiem nieźle wzmocnić wiarę w siebie. I tak trzymać, bo któż się lepiej zaopiekuje swoim maleństwem jak nie jego mama i tata. Czy ktoś z Was wolałby kogoś innego aniżeli czułą opiekę początkującego Rodzica? Oczywiście, że nie.

Mama i Tata jeśli tylko chcą, potrafią NAJLEPIEJ zająć się swoim maluszkiem, tak jak ono tego pragnie. Wierzymy w każdego z naszych Absolwentów, że te umiejętności i wiedza, którą u nas dostają wystarczy na dobry START.

Dla nas też niezwykle budujące były słowa, że forma praktycznych umiejętności jakie daje nasza szkoła rodzenia absolutnie przewyższa filmy na youtube czy poradniki.

Jeden z Uczestników powiedział „diabeł tkwi w szczegółach i fajnie było to wszystko móc samemu poćwiczyć”. Ktoś inny dostrzegł, że „praktyczne ćwiczenia pod okiem Położnej, to bezcenne”, że „uświadomienie sobie, że możemy nie umieć pomóc naszemu dziecku w sytuacji zagrożenia to motywacja do zgłębienia tak ważnego tematu”.

Świadomi tego czego jeszcze potrzebują by poczuć się pewniej, przygotowani, zainspirowani zakończyliśmy październikową edycję szkoły rodzenia.

Czekamy na zdjęcia i odwiedziny naszych misiowych maluszków.

Dziękujemy! Było nam bardzo miło Was poznać! Jeśli chcesz dołączyć do naszej szkoły rodzenia czytaj o nas

 
\