Jestem zmęczona byciem Mamą

Jestem zmęczona byciem Mamą

Autor: Wioletta Przenniak-Cołta , czwartek, 03 luty 2022 10:02

Konieczność godzenia nowej roli Mamy z tymi, które wcześniej były naturalną częścią naszego życia bywa bardzo trudne. Utrudnia to nieprawdziwe przekonanie, że po przyjściu na świat dziecka może być jak dawniej. To nie prawda, nic już nie jest jak dawniej, narodziny dziecka zmieniają nasz świat w każdym jego obszarze. Zmienia się nie tylko ilość osób w domu, rozłożenie budżetu, emocje, ale też ilość czasu jaką mamy tylko dla własnej dyspozycji. Okazuje się, że wyjście po przysłowiowe bułki już nie jest nawet takie proste jak było, a wyjście do kina czy restauracji, znajomych muszą zostać odłożone na dalszą przyszłość.

Do głosu dochodzą też potrzeby rozwojowe, których radość z macierzyństwa na szczęście nie całkiem zagłusza. Kobiety poszukują strategii, jak to połączyć, jak się lepiej zorganizować, a życie pokazuje, ze to nie brak umiejętności organizacji czy pomysłów na lepsze wykorzystanie czasu stoi na przeszkodzie. Na przeszkodzie stoją rzeczy, których się nie spodziewamy i które nie zawsze tak łatwo odkryjemy podczas domowych rozmów. Przeszkody te pomaga odkrywać psycholog, przyjaciółka czy coach. Ja zachęcam Was do przeczytania o blokadach do równowagi, jakie odkryła jedna z moich klientek.

Zachęcam Was do przyjrzenia się sobie samym, z moją pomocą lub bez, w zależności od potrzeb, jak dbacie o siebie, czy z troską i uważnością traktujecie swoje potrzeby, czy dajecie sobie prawo do różnych emocji, do ludzkich potrzeb. Mama jest ciągle kobietą! 

Jesteś ciekawa? Przeczytaj historię Ani.

 

 
\