Gdzie podróżować z niemowlakiem?

Gdzie podróżować z niemowlakiem?

Autor: miskuleczka , niedziela, 19 styczeń 2020 10:44

Skoro wiemy już, kiedy można wybrać się w pierwszą podróż z dzieckiem oraz jak podróżować z niemowlakiem samolotem, warto zastanowić się, co dalej?

A zatem – jak wybrać odpowiedni nocleg?

Gdzie właściwie pojechać i jak zwiedzać ciekawe miejsca?

Gdzie pojechać i jak zwiedzać?

W przypadku pierwszej podróży warto wybrać się w miejsce nieszczególnie oddalone od domu, dość spokojne i ciche. Taki urlop powinien być nieco krótszy, np. weekendowy.

Z czasem można wydłużać czas spędzany na wyjeździe, jak również odległość miejsca podróży od domu. Stopniowe oswajanie się z podróżowaniem będzie dobre nie tylko dla maluszka, ale także dla rodziców, którzy uświadomią sobie, że nie ma w tym nic strasznego.

Przy wyborze miejsca warto kierować się tym, aby lokalizacja była spokojna, z daleka od imprezowych centrów miast. Zarazem lepiej nie wybierać domków „pośrodku niczego”, w pobliżu których nie ma sklepów, ani szpitala w dość bliskim zasięgu.

Dobrze jest też wziąć pod uwagę czas wyjazdu i zdecydować się na wakacje poza sezonem, aby uniknąć tłumów (co więcej w przypadku wizyty nad morzem, może to sprzyjać większej obecności jodu, co jest bardzo zdrowe dla maluszka!).

Wbrew pozorom zwiedzanie z niemowlakiem może nie być takie trudne.

Oczywiście maluszek płacze, trzeba mu regularnie zmieniać pieluchy oraz karmić, jednak większość czasu po prostu śpi, albo wpatruje się w swoich rodziców.

W końcu jest w swoim wózku, nosidełku albo chuście, gdzie jego najważniejsza potrzeba, bycia blisko rodziców, zostaje w pełni zaspokojona.

Nie musicie się też obawiać, że nie będziecie mieli, gdzie nakarmić dziecka albo zmienić mu pieluchy. W kolejnych miastach przystosowania dla dzieci są coraz lepsze, z kolei w miejscach często odwiedzanych przez turystów, to zagadnienie w ogóle nie powinno stanowić problemu.

A jeżeli zastanawiacie się, gdzie wybrać się na swoje podróże z dzieckiem, koniecznie zapoznajcie się z dwoma blogami prowadzonymi przez mamy – Taste Away (https://www.tasteaway.pl/) oraz Biegun Wschodni (https://www.biegunwschodni.pl/). Obydwie autorki pokazują, jak łatwe i przyjemne może być podróżowanie z maluszkiem, o ile podejdzie się do tego we właściwy sposób. Polecamy lekturę!

Jak wybrać nocleg?

A skoro wybraliście już, że chcecie odwiedzić dany kraj lub miasto, należy wybrać odpowiednie miejsce noclegowe. Na pewno nie można sobie pozwolić na spontaniczny wyjazd w ciemno!

O tym zapomnijcie na kilka dobrych lat!

Warto wcześniej uważnie zaplanować cały wyjazd. Sprawdźcie, jakie hotele i pensjonaty w interesującej Was okolicy są przyjazne dzieciom. Czy w pobliżu znajduje się sklep? Czy niedaleko jest szpital? Czy w danym miejscu dostaniecie łóżeczko turystyczne?

Problem spania poza domem może wydawać się niepokojący, ale wcale nie jest to takie straszne. Możecie wykorzystać wózek z gondolą, aby to tam maluszek spędził noce. Może również spać z Wami w jednym łóżku, a może właściciel danej kwatery zaoferuje Wam łóżeczko dla maluszka (za darmo bądź za dodatkową opłatą).

Ostatnie rzeczy, o których trzeba pamiętać!

Dokumenty!

Niezależnie od tego, czy wybierasz się na weekend do miasta pięćdziesiąt kilometrów dalej czy na dwutygodniową podróż na południe Europy, są rzeczy, których pod żadnym pozorem nie można zapomnieć. Zawsze zabierz ze sobą książeczkę zdrowia dziecka, legitymację ubezpieczeniową rodzinną, numer do lekarza dziecka oraz paszport (w przypadku wyjazdu za granicę).

Jedzenie! Zabawki!

Oczywiście należy się również dobrze zaopatrzyć w zabawki, pieluszki oraz jedzenie dla maluszka. Nie zapomnij również o chusteczkach, kremie do pupy, kocyku, śliniaku, smoczku itp.

Wniosek z artykułów o podróżowaniu jest prosty – najważniejsze jest to, aby wcześniej szczegółowo zaplanować wyjazd. W ten sposób zarówno Wy, jak i Wasza pociecha, macie większe szanse na urlop w dobrych humorach. Miłej podróży!

Misiowy Przyjaciel Ola Popiel

 
\