DOBRZE WYBRAĆ WÓZEK

DOBRZE WYBRAĆ WÓZEK

Autor: Kaja Wawrzonkiewicz , wtorek, 24 czerwiec 2014 00:00

 Wraz z wiadomością o spodziewanym przyjściu na świat nowego członka rodziny młodzi rodzice stają przed wieloma dylematami związanymi z zapewnieniem maleństwu wszystkiego, czego będzie potrzebowało. Jedną z pierwszych poważnych rzeczy, o której muszą pomyśleć kompletując wyprawkę jest wózek dziecięcy.

 Chcąc dokonać odpowiedniego wyboru należy pamiętać, że dobrze dopasowany model wózka zapewni zarówno maleństwu jak i rodzicom niezastąpiony komfort spokojnych spacerów, a sprawdzona jakość oszczędzi nerwów związanych z usterkami.

Aby zarówno dziecko jak i rodzice byli w pełni zadowoleni z nowego pojazdu należy pamiętać o kilku istotnych rzeczach, a przed wyprawą do sklepu odpowiedzcie sobie na pytania:

- gdzie będziecie spacerować z pociechą?

- czy często podróżować i wkładać go do bagażnika samochodu i jaki macie budżet na ten właśnie zakup?

NA CO ZWRÓCIĆ SZCZEGÓLNĄ UWAGĘ?

Pamiętajcie, że najważniejsze aby bryka Waszego malucha była funkcjonalna, jej zawieszenie miękkie, a stelaż i koła zapewniały największy komfort małemu człowiekowi.

Funkcjonalność wózka.

Najciekawszą propozycją producentów wózków dziecięcych jest stworzenie zestawów wielofunkcyjnych 3w1. W skład takiego zestawu wchodzi gondola dla noworodka, wersja spacerowa dla siedzącego już malucha oraz niezbędny w dzisiejszych czasach fotelik samochodowy. Wszystkie te elementy dostosowane są do montażu na jednym stelażu, co ułatwia przechowywanie nawet na dość małej powierzchni. Jest to również najbardziej ekonomiczne rozwiązanie pod względem finansowym. Zazwyczaj zakup takiego zestawu łączy się z bardziej okazyjną ceną.

Amortyzacja wózka dziecięcego.

Warto zapoznać się z proponowanymi przez producentów rozwiązaniami, jeśli chodzi o amortyzację wózka. Jest to niezwykle ważny element i należy zwrócić na niego szczególną uwagę. Wyróżnia się trzy rodzaje amortyzatorów:

- zawieszenie miękkie, na sprężynach z funkcją bujania przód – tył,

- zawieszenie na skórzanych paskach, które umożliwia bujanie wózka nie tylko do przodu i do tyłu, ale również na boki,

- zawieszenie sztywne, spotykane w wózkach z przednią osią skrętną.

Rodzaje kół, a prowadzenie wózka.

Najpopularniejsze są wózki czterokołowe, gwarantujące bezpieczną i stabilną jazdę nawet po trudnej nawierzchni. Zdaniem wielu rodziców takie rozwiązanie gwarantuje dużo łatwiejsze prowadzenie wózka przy pokonywaniu takich przeszkód jak schody, krawężniki czy choćby piasek na placu zabaw. Zwolenników nowocześniejszego design’u zainteresują na pewno wersje trójkołowe, zdecydowanie cięższe w prowadzeniu, ale lżejsze i bardziej skrętne. Aby jeszcze bardziej dostosować wózek do oczekiwań rodzica producenci proponują dwa rodzaje kół, przeznaczonych do jazdy po różnych nawierzchniach.

Koła pompowane. Czasem mniej efektowne, ale zdecydowanie dużo bardziej wytrzymałe na wszelkiego rodzaju wstrząsy i drgania. Dzięki temu idealnie spisują się na najtrudniejszych nawierzchniach, takich jak nierówny osiedlowy chodnik, las lub góry.

Koła piankowe. Zmieniają design całego wózka. Są bardzo efektowne, jednak nadają się do jazdy tylko po płaskiej nawierzchni.

Waga wózka.

Przyjmuje się, że stelaż to większa połowa wagi wózka. Ważne więc, aby wybrać taki, który zapewni nam największy komfort w codziennym użytkowaniu. Jeśli często podróżujemy lub mieszkamy na wysokim piętrze bez windy z pewnością lepszym rozwiązaniem okaże się stelaż aluminiowy. Jest stosunkowo lekki i składany do niewielkich rozmiarów. Dzięki temu zmieści się bez problemu w każdym bagażniku samochodu.

Drugim rozwiązaniem jest stelaż metalowy (chromowany). Cięższy, ale bardziej elegancki i zapewniający jeszcze większą stabilność wózka.

Gondola.

Ważne, aby była ona jak najbardziej obszerna. Szczególnie należy zwrócić na to uwagę, kiedy dziecko rodzi się w okresie jesienno - zimowym. Należy pamiętać, że ubrane w kombinezon i opatulone ciepłą kołderką dziecko zdecydowanie zwiększa swoją objętość. A przecież na zimowym spacerze maluszek również musi czuć się w swoim wózku maksymalnie komfortowo.

Akcesoria do wózków.

Warto zwrócić uwagę na to, co znajduje się w cenie zestawu proponowanego przez producenta. Niezastąpionymi akcesoriami są z pewnością folia przeciwdeszczowa, moskitiera czy doczepiana do wózka torba. Warto sprawdzić czy folia ochroni przed deszczem cały wózek czy tylko jego część. Dotyczy to również moskitiery, osłony chroniącej przed owadami.

Gwarancja.

Nawet najlepszy wózek może ulec uszkodzeniu. Przed zakupem należy sprawdzić czy producent gwarantuje odpowiednią długość gwarancji (najczęściej jest to 2 lata) i jak szybko jest ona rozpatrywana.

Zgłoszenie o usterce powinno być przyjmowane na podstawie ostemplowanej karty gwarancyjnej przez sprzedającego.

 Wszystkim przyszłym rodzicom polecamy wózki polskiej produkcji. Na naszym rynku istnieje wiele sprawdzonych firm, takich jak Roan, Tako, Euro-Cart. Oferują one najwyższą jakość w bardzo przystępnych jak na polski rynek cenach.

 Polscy producenci zapewniają Wam również bogaty wybór, jeśli chodzi o sam design, kolorystykę i co najważniejsze ekspresowe postępowanie gwarancyjne. Życzymy udanych i przemyślanych wyborów.

Autor: Kaja Wawrzonkiewicz- Specjalista ds. sprzedaż w sklepie DZIECIACZEK

 
\