„Świadomy rodzic – bezpieczne dziecko” – relacja

„Świadomy rodzic – bezpieczne dziecko” – relacja

piątek, 12 lipiec 2019 19:14

 Czerwiec zakończyliśmy w wyjątkowy sposób!

29 czerwca spotkaliśmy się w gronie licznych ekspertów oraz rodziców (zarówno obecnych, jak i przyszłych), aby porozmawiać na ważne tematy.

Położne Małgorzata Skrzypczak, Anna Kwiecień-Merta (zwyciężczyni plebiscytu Hipokrates 2016), Justyna Kulanty oraz Karolina Haberka z Katowickiego Centrum Onkologicznego i Szkoły Rodzenia Miś Kuleczka przybliżyły wiele tematów. Dotyczyły one nowych standardów okołoporowych, cięcia cesarskiego, połogu, bólu porodowego oraz porodu w wodzie.

To im tak wiele zawdzięczają rodzice, dlatego też każda położna otrzymała symboliczny upominek, zestaw kosmetyków marki Johnson’s! Dziękujemy, że jesteście!

032

Ale to nie wszystko!

Na konferencji gościła również Joanna Bomba - Doradca Noszenia Clau-Wi® i Instruktorka Masażu Shantala. Asia pokazała, jak korzystanie z chust może uczynić życie z dzieckiem łatwiejszym i przyjemniejszym.

Bomba

Z kolei Dominika Rączka, która na co dzień prowadzi muzyczne zajęcia dla maluszków, zapewniła nam atrakcje muzyczne, a nawet napisała specjalnie dla nas piosenkę! Koniecznie posłuchajcie jej tutaj: klik.

3K3A5881bw

Nie zabrakło również Wioletty Przenniak-Cołty, która jako matka dwójki dzieci i instruktorka szkoły rodzenia na co dzień wspiera rodziców w odkrywaniu swojej drogi rodzicielskiej. Podczas konferencji poruszyła temat bezpiecznego snu i jego wpływu na prawidłowy rozwój dziecka. Zwróciła szczególną uwagę na potrzebę bliskości i troski od pierwszych dni życia maluszka. Sięgnijcie do jej artykułu „Wielka pułapka już na starcie rodzicielstwa”

położne

Swoje miejsce na konferencji miał także temat chowany pod tzw. dywan temat nietrzymania moczu, dysfunkcji mięśni przepony dna miednicy kobiet, który poprowadziła Sylwia Kanik, specjalizująca się w fizjoterapii uroginekologicznej. Sylwia opowiedziała o istocie mięśni dnia miednicy oraz o tym, jak o nie zadbać w trakcie oraz po ciąży.

Kanik

Na konferencji było wiele okazji do zadawania pytań, do rozmów z położnymi z bloku porodowego w Katowickim Centrum Onkologii czy z innymi rodzicami.

Partnerzy spotkania wzbogacili ją ufundowanymi prezentami, nagrodami. W związku z tym dziękujemy dziś producentom kosmetyków marki Johnson’S, A-Derma, Elancyl oraz Skarb Matki.

053 1

Spotkanie ujęła w swoim obiektywie i udokumentowała zaprzyjaźniona z misiem Izabela Gawron. Iza zaprosiła także rodziców na indywidualne, piękne zdjęcia przy szpitalnej fontannie.

Dziękujemy wszystkim za udział w konferencji i liczymy, że spotkamy się jeszcze nie raz! Do zobaczenia!

 
\