Wioska wrażliwości

Wioska wrażliwości

środa, 04 maj 2022 14:04

 Mamo!

Pewnie już wiesz, że Twoje Maleństwo, które pojawi się na świecie jest całkowicie od Ciebie zależne. To, w jaki sposób będziesz troszczyć i opiekować się swoim dzieckiem ma wpływ na jego rozwój. I oczywiście Ty sama też jesteś bardzo ważna w tym okresie.

Co może Cię zaskoczyć?

Może zaskoczyć Cię ilość czasu, jaka nagle zostaje przeznaczona na zajmowanie się małym człowiekiem. Wiedziałaś, że dla Ciebie czas się skurczy, ale nie spodziewałaś się, że aż tak bardzo. Podobnie wiedza o tym, że będzie go jak na lekarstwo, nie pomoże Ci odczuwać słabiej jego braku i wielkiego zmęczenia z niewyspania.

A to wszystko, by utulić płacz dziecka. To pragnienie ulżenia mu, otoczenia troską i miłością może sprawić, że będziesz chodzić po ścianach i wychodzić sama z siebie, a zmęczenie sięgnie zenitu.

Jak zatem zbudować nową czasoprzestrzeń dla świeżo upieczonej mamy? Jak odnaleźć się w nowej rzeczywistości, czy ktoś jeszcze ma tak trudno?

Mamo, kto jest tak naprawdę odpowiedzialny za Twój dobrostan?

Jeszcze dziś zadbaj o to i weź odpowiedzialność za dbanie o siebie, bo Twój dobrostan ma wpływ nie tylko na Ciebie, ale i na Twojego maluszka. Oczekiwanie, że inni się domyślą, że inni o Ciebie zadbają, to pułapka, w którą wpadło już wiele Mam. Ty nie musisz, Ty możesz już dziś budować w sobie zgodę na prawo do troski o samą siebie, do uważności na swoje potrzeby.

Jakie mogą towarzyszyć Ci przekonania na początku macierzyństwa?

Odczucia, że jesteś złą matką, że robisz wszystko źle, że ktoś włożył Cię do niewłaściwej bajki. To nie jest tylko Twoja „prawda”, która nie wspiera Cię w nowej roli. 

Wiemy, że obawy, myśli i emocje na początku drogi mamy mogą Cię bardzo zaskoczyć. Tu znajdziesz przestrzeń do podzielenia się tym, zobaczenia jak mają inni, a także do zaopiekowania się samą sobą, by lepiej towarzyszyć swojemu dziecku.

Pojawienie się dziecka, to ważny moment zmierzenia się z samą sobą, z wewnętrznymi przekonaniami o sobie, z postrzeganiem samej siebie i zweryfikowaniem stawianej sobie poprzeczki. Zatem jak się zapewne domyślasz będzie tu o poczuciu własnej wartości i o dążeniu do bycia perfekcyjną.

Złote rady, uwagi bliskich i znajomych. Relacje z otoczeniem

Niezwykle trudne bywają kontakty z rodziną. Zaglądająca do szafek, krytykująca teściowa, to również wyzwanie dla świeżo upieczonej mamy. Dlatego tu asertywność, własne potrzeby, nauka szacunku i troski o siebie będą na tapecie.

 

Początki bywają naprawdę trudne, dlatego nie pozostawaj sama. Czerp z energii kobiecej mocy i dołącz do Wioski Wrażliwości.

Zapraszam Cię do Wioski Wrażliwości dla świeżo upieczonej Mamy

 

W programie:

- Twoja historia stawania się Mamą

- Dzielenie się doświadczeniem z innymi kobietami
- Przyjrzenie się rodzinnym korzeniom wrażliwości 
- Możliwe drogi wspierania rozwoju swojego dziecka
- Dbanie o siebie i nauka odpuszczania 
- Praca z emocjami i myślami 
- Elementy relaksacji 
 
Zapraszamy Cię do skontaktowania się z Nami telefonicznie bądź mailowo: 
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
tel. 690 668 268 
Centrum Terapii i Rozwoju - Pod Skrzydłami Sowy 
dr Agata Majewska
 
lub
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
tel. 601 558 953
Szkoła Rodzenia - Miś Kuleczka
Wioletta Przenniak Cołta
sowa
 
\