Rok 2016 oczami Misia Kuleczki

Rok 2016 oczami Misia Kuleczki

wtorek, 31 styczeń 2017 21:36

Jak co roku – od początku i stale przygotowywaliśmy rodziców w Szkole Rodzenia do wyjątkowej chwili narodzin maluszka. Zabieraliśmy uczestników Szkoły Rodzenia na zwiedzanie nowoczesnego bloku porodowego w radosnych barwach i z profesjonalnym wyposażeniem. Czy zajęcia były warte uczestnictwa? O to najlepiej pytać rodziców:

Zdecydowanie warto, szczególnie w przypadku pierwszej ciąży. Zajęcia przygotowują w sposób praktyczny, ale również emocjonalnie do nowej roli. Pokazują jak dbać o dzidziusia, współmałżonka oraz jak dbać o siebie.

Zaczęliśmy od wzięcia udziału w akcji „Zima nie jest zła” organizowanej przez BuggyGym. Pokazaliśmy, że mrozy nam nie straszne, a każda pora jest dobra na aktywność i spotkania z rodzicami!

Zorganizowaliśmy także edycję Szkoły Taty, w której panowie przygotowywali się do ojcostwa, wsparcia podczas porodu, a także nabywali umiejętności ratowania maluszka.

Marcową porą wiele się działo!

Tydzień Godnego Porodu – edukacja kobiet w ciąży w zakresie ich praw i standardów opieki okołoporodowej.

Warsztat „Jak rozumieć płacz dziecka?”

Warsztat „Naucz się ratować swoje dziecko”

Kwiecień plecie poprzeplata trochę Wyścigów Wózków, a trochę bardzo ważnych artykułów! Zachęcaliśmy Was do lektury na ważne tematy związane z porodem.

W maju zawitaliśmy na Piknik z Bajtlem oraz na sosnowieckie targi „Dzieciaki i Rodzice”!

W czerwcu spotkaliśmy się na warsztatach „Świadoma mama” w Spodku. Nasze położne Małgorzata Skrzypczak i Justyna Kulanty odpowiadały przyszłym mamom na pytania i rozwiewały ich wszystkie wątpliwości.

Letnie miesiące począwszy od czerwca aż do końca sierpnia spędziliśmy na „Śniadaniu na trawie” w Rosarium, w Parku Śląskim. Mogliście wpaść na warsztaty, posłuchać ciekawych prelekcji, poćwiczyć, skorzystać z zabiegów Bowena, spotkać się z ekspertami. Wśród nich miały miejsce: spotkania z położnymi z Katowickiego Centrum Onkologii, z Socatotsami, Instruktorem Pierwszej Pomocy Krzysztofem Bujacz, ekspertem z Bobolider oraz z Olala czyli spotkanie z doradcą do noszenia swoich pociech w chustach.

Sierpień upłynął nam pod hasłem „bezpieczeństwo” – Naucz się ratować swoje dziecko oraz Bezpieczna podróż.

Nowością były warsztaty wspólnie przygotowane z Agnieszką Wyszyńską dla ojców „Tata i córka czyli jak wychować silną kobietę?”.

Zaskakujące było spojrzenie na swoją córkę jak na dorosłą kobietę.

We wrześniu wspólnie z rodzicami wypracowywaliśmy na warsztatach sposoby na wspieranie dziecka w przeżywaniu trudnych chwil, szczególnie w pierwszych dniach w drodze do przedszkola.

W październiku ruszył program coachingowy dla rodziców – „Jak właściwie reagować na niewłaściwe zachowania dzieci?”. Poznawanie samych siebie, świata oczami dziecka sprawiło, że rodzice dziękowali za nową drogę swojej rodziny.

W listopadzie Anna Kwiecień-Merta, położna z bloku porodowego w Katowickim Centrum Onkologii, związana ze szkołą rodzenia Miś Kuleczka, wygrała w plebiscycie Hipokrates organizowanym przez Dziennik Zachodni na NAJLEPSZĄ POŁOŻNĄ!

Katowickie Centrum Onkologii zajęło również zaszczytne II miejsce w tym plebiscycie.

W listopadzie położna Klaudia Pierz wygłosiła referat podczas Kampanii Społecznej Co Trzecia na temat mięśni dna miednicy.

W tym samym czasie jako nominowani w Plebiscycie Perły Mama:Du wzięliśmy udział w Gali, podczas której spotkaliśmy się z niezwykłymi ludźmi jak Kamil Nowak autor Blog Ojciec oraz Jurek Owsiak z WOŚP.

Ten rok był pełen pracy i dobrych wrażeń, wyjątkowych spotkań, a teraz mamy nadzieję, że 2017 będzie równie niesamowity! A Wy będziecie nam w nim towarzyszyć równie aktywnie, jak w minionym roku!

O tym co nas czeka już wkrótce!

Zespół Miś Kuleczka

 
\