JAK WSPIERAĆ DZIECKO –relacja z warsztatu

JAK WSPIERAĆ DZIECKO –relacja z warsztatu

wtorek, 11 październik 2016 08:33

14 września odbył się warsztat „Jak wspierać dziecko w trudnych chwilach” organizowany przez Świadome Rodzicielstwo MIŚ KULECZKA. Rodzice mieli dowiedzieć się między innymi o swojej roli w przeżywaniu trudnych chwil przez dziecko oraz o tym, jak zrozumieć jego zachowania. Na to, że jest to niezwykle ważny temat dla rodziców wskazuje pełna sala oraz aktywność uczestników w trakcie zajęć.

Podczas warsztatu padło wiele ważnych pytań: co robić, kiedy dziecko zaczyna płakać po decyzji podjętej przez rodziców?; kiedy rodzic staje się „tyranem” w wyznaczaniu zasad, a kiedy są one niezbędne?. Pojawiły się liczne wątpliwości, którymi uczestnicy otwarcie się ze sobą dzielili. Opowiadali o swoich przeżyciach oraz mówili o obawach związanych z wychowywaniem dziecka.

konferencja 

Rodzice otwarcie dzielili się swoją wiedzą, doświadczeniami i z sukcesem wypracowali wiele sposobów wspierania swojego dziecka. Sposobów, które pozwolą uwolnić dziecku trudne emocje, a jednocześnie pozwolą zadbać o to co najważniejsze w relacji rodzic- dziecko czyli miłość i szacunek. Uczestnicy wychodzili z sali z motywacją i zobowiązaniem do poszukiwania lepszych rozwiązań, do rozwijania umiejętności rozpoznawania i nazywania swoich i dziecka emocji.

Warsztat stworzył przestrzeń rodzicom do cennych dyskusji, zdobycia wiedzy i refleksji nad tą istotną relacją. W życiu codziennym w biegu sięgamy nieraz po to co znamy, a niekoniecznie nam służy.

Jeśli również chcesz poszukiwać odpowiedzi na pytanie „Jak właściwie reagować na „niewłaściwe” zachowania dziecka”, kiedy odpuszczać, a kiedy stać przy swoim zdaniu, jak wspierać swoje dziecko i jak budować z nim dobrą relację weź udział w programie. Startujemy już 5 października.

Umów się na gratisową konsultację, sprawdź czy coaching jest dla Ciebie tel. 601558953

Aleksandra Popiel

Więcej >>ZOBACZ<<

 
\